Феникс ја живее својата бајка (Фотогалерија)

Феникс 2010 го оствари најголемиот успех во клупската историја, откако се пласираше во големото финале од Купот на Македонија во СРЦ „Кале“.

Тимот што се гради правилно, базирајќи се на млади домашни играчи, надополнет со неколку искусни кошаркари и мал број на странци, успеа во својата мисија – по Гостивар да го земе и скалпот на Пелистер и да испише нова страница во својата историја.

Феникс ја живее својата кошаркарска бајка, апсолутно заслужено…

Се вчитува...