Феноменално одбранет пенал на Димитриевски, триумф на Рајо со Гетафе (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски одбележа натпревар без примен гол во 5. коло од Ла Лига.

Рајо Ваљекано триумфираше со 3-0 на дуелот против Гетафе во мечот во кој Димитриевски на извонреден начин одбрани и пенал на гостите во 86. минута.

Димитриевски мина квалитетни 90 минути на теренот одбележани во 86. минута кога одлично интервенираше спречувајќи погодок од пенал на Унал.

Одлично деби за Рајо Ваљекано имаше Радамел Фалкао кој влезе во игра во 71. минута и веќе во 82. минута го постигна третиот погодок за конечна победа на тимот на македонскиот голман.

Се вчитува...