Фешта во Дортмунд: „Жолтиот ѕид“ го испрати Халанд (видео)

Ерлинг Халанд денеска го игра последниот меч во дресот на Борусија Дортмунд, а фановите на „милионерите“ гласно го поздравија својот миленик за последен пат пред неговата преселба во Манчестер Сити.

Тој од управата доби пригодни подароци пред мечот со Херта, а од навивачите громогласни аплаузи, како благодарност за многуте радости што им ги донесе во изминатиот период.

Од Борусија попладнево се простуваат и директорот Михаел Цорк, како и фудбалерите Шмелцер, Витсел и Бурки.

Се вчитува...