Фешта во Вилјареал: Градот е обоен во жолто, „подморницата“ го слави првиот европски трофеј (видео)

Навивачите на Вилјареал приредија фешта за своите миленици, на феноменалната прослава низ улиците на овој шпански град по освоениот трофеј во Лигата на Европа.

Ова беше прв европски пехар во историјата на „жолтата подморница“, а на прославата целиот град беше обоен во жолто, за да им се искаже почит на Емери и неговите избраници по триумфот во финалето над Манчестер Јунајтед.

Погледнете како изгледаше оваа шампионска прослава….

Се вчитува...