ФФМ го промовираше дресот за ЕВРО 2020: Погледнете ја реакцијата на репрезентативците! (ВИДЕО)

Фудбалската федерација на Македонија го промовираше дресот за претстојното Европско првенство. Стефан Ристовски и Езгјан Алиоски беа првите кои ги видоа дресовите со кои Македонија ќе настапи на првото историски настап на големите натпреварувања.

 

 

 

Се вчитува...