ФФМ испрати јасна порака до фудбалерите: Ниеден пораз не се брои, вие сте наши херои

Фудбалската репрезентација на Македонија вчера дебитираше на Европското првенство во Букурешт против селекцијата на Австрија. Можеби не заслужено, сепак, нашата репрезентација го загуби натпреварот со 3-1.

Нашите фудбалери потенцираа дека позитивно гледаат кон следните два дуели против Украина и Холандија и нема да ја изгубат надежта. Инаку, поддршка до македонските „рисови“ пристигнува од секаде, а со јасна порака се огласи и ФФМ која покажа дека гордо стои зад македонската фудбалска репрезентација.

„Ниеден пораз не се брои, Вие сте наши херои“, стои во соопштението на ФФМ.

 

 

Се вчитува...