Филип Лазаров е именуван за прв тренер на Интерактив Хендбол

Екс-македонскиот репрезентативец Филип Лазаров е избран за прв тренер на германски Интерактив Хендбол, соопштија од клубот.

Некогашниот лев бек кој има 37 години прво почна како асистент на Ацо Јоновски, а откако стружанецот беше сменет, Лазаров беше поставен за прв тренер на екипата.

По нешто повеќе од еден месец работа, Филип Лазаров ја доби довербата и потпиша договор да биде прв тренер на Интерактив Хендбол во следниот период.

Се вчитува...