Фиорентина назначи нов тренер

Поранешниот тренер на Монца, Рафаеле Паладино е нов тренер на Фиорентина, официјално потврдија од клубот од Фиренца.

Двократниот последователен финалист на Лигата на конференциите реши да се раздели со претходниот шеф на професијата Виченца Италијано, кој стана нов тренер на Болоња, а довербата му ја довери на Паладино. 

Паладино тренерската кариера ја започна пред три години во помладите категории на Монца, а една година подоцна го презеде првиот тим со кој сезонава го освои 12. место во Серија А.

Се вчитува...