ФК Брегалница ги стартуваше подготовките за новата сезона (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонскиот фудбалски прволигаш Брегалница денеска ги стартуваше подготовките за новата сезона во Втората македонска лига. Тренерот Трајче Сенев денеска го имаше првиот тренинг на градскиот стадион во Штип.

На првиот тренинг се појавија 19 фудбалери. Во деновите што следат ќе се тренира по два пати на ден. По разочарувачкиот финиш на минатата сезона во која штипјани останаа без прволигашкиот статус, оваа година на овој тим цел ќе биде враќање во елитата.

Се вчитува...