ФМП покажа што е убавината на Купот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ако по утрото денот се познава тогаш подгответе се за тридневан кошаркарски спектакл во кој секој може да победи секого. Тоа до докажа денеска Академија ФМП кој во првиот четвртфинален натпревар направи сензација и го совлада составот на Пелистер со 100-98.

Неизвесниот натпревар траеше од првата па се до последната минута од средбата, а победникот беше одлучен буквално во последните секунди од сребата. Единствено нешто од прекрасната кошаркарска претстава беше крајно тензичната атмосфера на теренот поради серијата очајни судиски одлуки, на штета на двете екипи.

 

 

Се вчитува...