ФОТО: Давид Бабунски со специјално „лавовски“ дизајнирани копачки на ЕП

Давид Бабунски со специјално дизајнирани копачки од брендот „Најк“ ќе настапува на Европското првенство во Полска.

Бабунски денеска ги доби своите копачки, рачно дообработени од македонската компанија за дизајн „Signature.“, согласно неговите желби и визии. Со “лавовски“ мотивациски апликации, дополнети и со порака за своите соиграчи, и сето тоа заокружено и со лична перцепција за успехот, престижот, надигрувањето…

IMG_3086

IMG_3099

Претходно, од оваа компанија, рачно дизајнираа спортска опрема и за Илија Несторовски, Андреја Лекиќ, Тимур Дибиров.

Се вчитува...