ФОТО: Енис Барди конечно во друштво на соиграчите од националниот тим!

Еден од најдобрите македонски фудбалери Енис Барди конечно успеа да се доближи до соиграчите од националниот тим по денешниот негативен тест на Ковид-19.

Барди не го сокри задоволството од негативниот тест, па и за блиц-дружби со Хасани и Муслиу. Согласно протоколите и на УЕФА веднаш ќе може да се приклучи и на тренинзите на тимот.

„Добредојде дома Енис Барди“ – напиша претходно и македонскиот селектор Игор Ангеловски.

Се вчитува...