ФОТО НА ДЕНОТ: „Модрите“ повторно заедно и во националниот тим!

Еден од најдобрите македонски репрезентативци Аријан Адеми повторно во националниот тим по паузата во септември поради повредата.

Адеми на денешниот собир во Скопје пречекан од соиграчот од Динамо Загреб, Стефан Ристовски, повторно заедно и во националниот тим. Само што сега со заменети капитенски улоги. Адеми е капитен на Ристовски во Динамо Загреб, а Стефан капитен на Аријан во македонската репрезентација. Иако и за двајцата пред се е клучно нивното нескриено пријателство…

Се вчитува...