ФОТО НА ДЕНОТ: На едниот треба да му се стемни, за на другиот да му се раздени

Брегалница со голот на Марјан Алтипармаковски во 93. минута дојде до триумф од 3-2 против Академија Пандев во 5. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Погодокот на Алтипармаковски донесе огромна радост за неговите соиграчи, раководството на клубот но и штипјани… А, истиот гол, пак, донесе огромно разочарување кај гостинските фудбалери кои го запишаа првиот пораз сезонава.

Се вчитува...