ФОТО НА ДЕНОТ: Нов почеток – на патот кон СП 2022

Македонската репрезентација денеска се комплетираше на првиот собир под водство на новиот селектор Благоја Милевски пред продолжението на квалификациите за СП 2022.

Македонија чекори на патот низ мундијалските квалификации, сега низ изградбата на генерацијата чија цел ќе биде настапот на следното Европско првенство 2024.

Се вчитува...