ФОТО НА ДЕНОТ: Пандев е Бог

Сценариото не можеше да биде подобро напишано, токму Горан Пандев да биде стрелец на голот за победа и остварување на големиот сон – пласман на ЕП.

Македонскиот капитен по мечот ги собира комплиментите од целокупната јавност, од многумина добивајќи го и прекарот „Бог“,пренесен и на објавата на официјалната фејсбук-страница на фудбалската репрезентација на Македонија.

Се вчитува...