Фото на денот: Златните момчиња на македонскиот ракомет

Огромна е радоста во таборот на кадетската репрезентација на Македонија по големиот успех и освоениот златен медал на ЕХФ-шампионатот во Рига.

Одлуката овие млади момчица да се „челичат“ со повозрасни ривали на претходното првенство во Варна пред нецел месец се покажа како правилен потег, па македонските кадети одиграа одличен шампионат, на крајот заслужено триумфирајќи и во финалето со Швајцарија.

Се вчитува...