ФОТО: Последната фотографија на Марадона

Аргентинскиот весник „Оле“ ја објави последната фотографија на Диего Армандо Марадона, десетина дена пред трагичната смрт на фудбалската легенда.

Крај Марадона на фотографијата се наоѓа семејниот доктор Луке, кој воедно беше и меѓу најдобрите пријатели на Диего во последните години од животот. Фотката е направена непосредно по хируршкиот зафат врз фудбалската легенда.

Се вчитува...