ФОТОГАЛЕРИЈА: Работнички го има Јанков, Борец немаше расположени стрелци

Натпревар со многу борба, желба за победа и жестина одиграа Борец и Работнички во Велес на отворањето на 7. коло од Првата македонска фудбалска лига, но недостасуваа само погодоци.

А, за ремито без голови се погрижија одличниот младински репрезентативец Ристо Јанков на голот на „романтичарите“, и нерасположените стрелци на Борец во нападот…

 

Се вчитува...