Франција и Германија ги објавија списоците за ЕП 2024

Ракометните репрезентации на Франција и Германија кои ќе бидат противници на Македонија на СП 2024 ги објавија пошироките списоци за Мундијалот.

Селекторот на домаќинот Германија, Гисласон нема да смета на повредените ракометари на Фуксе Берлин, Фабијан Виде и Пол Друкс.

Селекторот на Франција, Жилом Жил засега нема проблеми со ростерот за ЕП и ќе може да смета буквално на сите свои ѕвезди, кои ќе бидат предводени од Дика Мем.

Maкедонија на 10. јануари ќе се сретне со Франција, додека мечот со Германија е закажан за 14. јануари.

Се вчитува...