ФУДБАЛ – ЛОИ: Бразил минимално со Египет, Јапонија на пенали против Нов Зеланд (ВИДЕО)

Бразил го совлада Египет со 1-0 во четвртфиналниот меч од фудбалскиот турнир на Летните олимписки игри во Токио.

Клучниот момент на натпреварот се случи во 37. минута кога биеше Куња. Во полуфиналето Бразил ќе игра со подобриот од мечот меѓу Јужна Кореја и Мексико.

Претходно во трилер натпревар Јапонија го совлада Нов Зеланд по изведување на пенали.

Се вчитува...