Германците тагуваат: Јапонија од 0-1 до 2-1 за пет минути (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Јапонија успеа да направи целосен пресврт во дуелот против Шпанија на Светското првенство во Катар.

Јапонците имаа негатива од 0-1 по првото полувреме, но со екпресни два гола во 48. и 52. минута успеаја да направат целосен пресврт.

Истиот ги носи Јапонците на врвот на групата „Е“ и доколку резултатот остане таков ќе значи елиминација на Германија од Мундијалот.

 

Се вчитува...