Го прати Дончиќ „по бурек“, па самиот се посрамоти (видео)

Лука Дончиќ знае како да „скрши кичма“ на ривал со финта во нападот, но овојпат самиот Словенец беше посрамотен откако Пи-Џеј Такер го прати „по бурек“ за време на синоќешниот натпревар во Хјустон.

Такер со извонредна финта на линијата за три поени го „искрши“ Дончиќ, но неколку секунди подоцна и самиот се посрамоти, наместо рутински да реализира фрлајќи ја топката во аут со неуспешен обид за асистенција во рекетот.

Се вчитува...