Гобер: Го загубив чувството за мирис и за вкус поради коронавирусот

Кошаркарот на Јута Џез, Руди Гобер, откри дека останал без две сетила, за мирис и за вкус, како последица на симптомите од коронавирусот. Тој е првиот играч во НБА лигата кој се зарази со Covid-19.

„Дозволете ми да ви кажам каква е мојата моментна состојба. Симптомите на коронавирусот се губење на чувствата за мирис и за вкус. Во последните четири дена, не можев да помирисам ништо“, напиша Гобер на Твитер.

Се вчитува...