Голеада во Баку, Челси води со 4-1 (ВИДЕО)

Пет гола за неполн половина час во финалето на Лигата на Европа во Баку. Челси има водство од 4-1 против Арсенал.

По брзото водство на Челси од 3-0, во 69.минута Ајвоби намали на 3-1, а само три минути подоцна Еден Азар со својот втор гол зголеми на 4-1.

 

 

Се вчитува...