Голема грешка на Димитриевски – Исланд се враќа во мечот (ВИДЕО)

Исланд намалува на 1-2 против Македонија во мечот од 5. коло во квалификациите за Светското првенство во Катар. По изведениот слободен удар на Гудмунсон, Столе Димитриевски реагираше лошо по што Бјарнасон намали на 1-2.

 

 

Се вчитува...