Ѓорче Петров го наполни голот на Пелистер за Ф4 во Купот на Македонија

Актуелниот шампион на Македонија, Ѓорче Петров без проблеми се пласираше на Ф4 турнирот во Купот на Македонија, откако денеска на гостински терен во Битола славеше над Пелистер со убедливи 47-26.

Taлита Кардозо со девет гола беше најдобриот поединец во победничкиот табор, додека кај поразените Сара Рујановска постигна седум гола.

Куп на Македонија (ЖЕНИ)

група 1
Куманово – Металург Автокоманда 21-20

група 2
Чаир – Овче Поле СУ 46-29

група 3
Вардар – Деспина 30-21

група 4
Пелистер – Ѓорче Петров 47-26

Се вчитува...