Гостиварци ги загубија нервите – бесот истурен врз судиите (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Гостивар беше на прагот на голема победа, но големиот пад во играта во вториот дел му овозможи на тимот на Блокотехна да се врати, па потоа во неизвесна завршница и да победи на овој трилер-натпревар.

Во текот на второто полувреме „сино-белите“ во бројни ситуации реагираа на судиските одлуки, а по завршувањето на средбата тргнаа и да се пресметаат со арбитрите. За среќа, обезбедувањето реагираше благовремено, па беше спречен посериозен инцидент и двата тима за крај ги отпоздравија своите верни навивачи кои спортски ги бодреа во текот на целото полуфинале.

 

Се вчитува...