Гоце Христов во Букурешт поддршка за репрезентативците: „Силно верувам во оваа генерација“ (ФОТО)

ЕКИПА во Букурешт,

Роберт Спасовски (ФОТО)

Едно од најголемите имиња на македонскиот фудбал Гоце Христов е во Букурешт како поддршка за националниот тим.

Веднаш по пристигнувањето во главниот град на Романија, Христов, кој заедно со семејството ќе го бодри националниот тим, во фокусот на австриски и романски медиуми.

„Силно верувам во оваа генерација фудбалери предводена од Пандев. Се работи за одлично мотивиран состав кој може уште до многу успеси во иднина. Подготвени сме повторно да ја изненадиме Европа“ – им порача Христов на Австријците.

Се вчитува...