„Гранде“ не застанува – Нов гол во Серија А за Пандев (ВИДЕО)

Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Горан Пандев го постигна својот 101 гол во Серија А, откако стрелаше од пенал против Аталанта.

Гранде Пандев намали на 2-4 во 66. минута и го враќа својот тим во мечот против Аталанта која се бори за Лигата на шампионите.

 

Се вчитува...