Грандеeee Пандев – Првиот историски гол за Македонија на ЕП (ВИДЕО)

ЕКИПА во Букурешт,

Владимир Булатовиќ, Никола Станикевски, Роберт Спасовски (ФОТО)

Македонија преку Горан Пандев израмнува на 1-1 против Австрија во првиот натпревар на Европските првенства.

Гранде Пандев во 28. минута ја искористи грешката на дефанзивците на Австрија и голманот Бахман и повторно влезе во аналите на мак-фудбалот со што стана првиот стрелец за Македонија на Европските првенства.

Голот можете да го погледнете на следниот линк. 

Се вчитува...