Грегорич носи повторно водство за Австријците (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Австрија доаѓа до водство од 2-1 во натпреварот против Македонија на Европското првенство, откако во 78. минута уште еден центаршут беше доволен за колапс на нашата одбрана.

Првата ѕвезда на Австријците Давид Алаба одлично центрираше, а во петероцот на Димитриевски најдобро се снајде Михаел Грегорич кој ја носи Австрија повторно во водство.

Голот можете да го погледнете на следниот линк.

 

Се вчитува...