Грците триумфално со Косово во Приштина… (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Грција славеше победа од 1-2 на гостувањето против Косово во Приштина во 2. коло од Групата 3 во Ц лигата од Лигата на нации.

Грците поведоа со голот на Лимниос уште во 2. минута од натпреварот, а на 0-2 зголеми Сиовас во 51. минута.

 

Почесниот гол за Косово го постигна Бериша во 82. минута од натпреварот.

ЛИГА НА НАЦИИ – Ц лига (Група 3)

Словенија – Молдавија 1-0

Косово – Грција 0-2

Се вчитува...