Грузијците со победа од Талин ќе ја пречекаат Македонија во вторник

Следниот противник на Македонија во Лигата на нациите, селекцијата на Грузија триумфираше во 1. коло од Групата 2 во Ц лигата на гостувањето против Естонија со 0-1.

Грузијците до триумфот дојдоа со погодокот на Ника Качарава во 32. минута од средбата.

Македонија на Грузија во Тбилиси во 2. коло од Лигата на нациите ќе гостува веќе во вторник (8. септември). Македонската експедиција за Тбилиси патува во понеделник со чартер лет.

ЛИГА НА НАЦИИ – Ц лига (1. коло)

Група 2

МАКЕДОНИЈА – Ерменија 2-1

Естонија – Грузија 0-1

Група 1

Азербејџан – Луксембург 1-2

Кипар – Црна Гора 0-2

Се вчитува...