Ѓунеш сериозно повреден, Фенербахче го чека тешка казна… (ФОТО + видео)

Веќе е сосема извесно дека Бешикташ ќе биде финалист во Купот на Турција, а Фенербахче го чека и дополнителна жестока казна поради вчерашниот инцидент во Истанбул.

Турските медиуми објавија и фотографии на кои јасно се гледа тежината на повредата на Шенол Ѓунеш кој доби и пет ‘копчиња’ на главата откако беше погоден со тврд предмет. Веднаш потоа беше префрлен во болница каде беше санирана повредата. Фенербахче, пак, токму поради тоа се соочува со голема казна…

Се вчитува...