Халанд има „снајпер“ во нозете (ВИДЕО)

Ерлинг Халнд се подготвува за враќање на зелениот терен откако пропушти неколку натпревари поради помала поверда. „Камбекот“ на голгетерот се очекува да биде престојниот викенд кога Борусија Дортмунд силите ќе си ги одмери со Мајнц.

За тој натпревар младиот фудбалер се подготвува „репетирајќи го снајперот“ во нозете, а последното видео од тренинг центарот на дортмундскиот тим најавува продолжување на одличната форма и нова голгетерска низа.

Се вчитува...