Хаос на финалето во КЛ: Навивачите на Фиорентина се пресметаа со грчката полиција (ВИДЕО)

Фиорентина и Олимпијакос играат во финалето на годинашното издание на Конференциската лига.

Средбата се игра на „АЕК арената“ во Атина, а таму допатуваа околу десет илјади навивачи од Италија. Во блокот каде што се наоѓаа најжестоките фанови на Фиорентина дојде до судир со полицијата. Пред полувремето органите на редот мораа да интервенираат и „удрија“ врз навивачите.

Се вчитува...