Хаос на тренингот на Челси на ден пред финалето: Сари лут, Игуаин и Луиз во жесток судир… (ВИДЕО)

Очигледно некои нешта не „штимаат“ во редовите на Челси на ден пред големото финале со Арсенал во Лигата на Европа. Веќе двапати во неколку денови забележана е помалку хаотична ситуацијата на тренинзите на „сините“.

На денешниот тренинг во Баку дошло до жесток вербален судир меѓу Гонзало Игуаин и Давид Луиз… Сето тоа го налути тренерот Маруцио Сари кој бесен го напуштил предвреме тренингот притоа додека заминувал кон собекувалната шутирајќи се пред себе.

 

Медиумите наведуваат дека Сари утре за последенпат ќе го води Челси, а набрзо се очекува да биде промовиран како нов тренер на Јувентус.

Се вчитува...