Хаос во Мадрид – Пожар на „Сантијаго Бернабеу“ (ВИДЕО)

Избувна пожар на „Сантијаго Бернабеу“ во Мадрид, каде во моментов се одвива реконтструкција на стадионот на Реал Мадрид.

Од неразјаснети причини избувнал пожар во горниот дел на стадионот каде се одвива реконструкција на кровната конструкција.

Нема информации дали има повредени, а веќе интервенираат пожарникарните служби.

 

 

Се вчитува...