Хаверц носи водство за Германија (ВИДЕО)

Германија поведува со 0-1 против Македонија во натпревар од 8. коло во квалфикациите за пласман на Светското првенство во Катар 2022 година.

По изгубената топка во средниот ред Германците истрчаа контра која ја реализираше Каи Хаверц.

 

 

 

 

Се вчитува...