„Хероите“ веднаш добија предизвик ако ја победат Шпанија на стартот од ЕП (ФОТО)

Македонските репрезентативци веднаш по вчерашното пристигнување во Сопот активно ги продолжија подготовките за настапот на Европското првенство за фудбалери до 21 година во Полска.

Избраниците на Благоја Милевски беа пречекани со топло добредојде од менаџерите на луксузниот хотел „Мериот“ во Сопот, кој ќе биде базата за време на престојот во Полска, но беа пречекани и бројни фанатици на фудбалот кои посакаа фотографии и автограми и од македонските репрезентативци.

boban nikolov potpisuva

mladi reprezentativci

Интересно добредојде од домаќините во Полска имаше за националниот тим и за менаџерот на репрезентацијата Зоран Зафиров, со специјален предизвик доколку на 17. мај во Гдиња се совлада Шпанија на првиот наш натпревар на шампионатот…

predizvik

Македонските репрезентативци, како што велат, и сите заедно се подготвени да го исполнат ова барање на домаќините доколку се совлада Шпанија во сабота.

Се вчитува...