Херојот на Австријците се расплака по победата над Македонија (ВИДЕО)

ЕКИПА во Букурешт, 

Владимир Булатовиќ, Никола Станикевски, Роберт Спасовски

Македонија загуби од Австрија со 1-3 во првиот натпревар на Европското првенство. Херојот на Австријците Михаел Грегорич кој во 78. минута го постигна голот за водство од 1-2 не ги задржа емоциите по крајот на натпреварот.

„Денеска е 35 роденден на мојот брат. Имав тешка година. Оваа победа им ја посветувам на сите кои веруваа во мене. Моето семејство и мојата девојка. Ова беше светски“, изјави Грегорич по вчерашниот меч. 

Во второто коло Македонија ја очекува натпревар против Украина, додека Австријците ќе играат со Холандија.

Се вчитува...