Хит видео на Диего Коста: Бразилецот има шесто сетило…!?

Бразилскиот напаѓач со шпански пасош, Диего Коста го преседа синоќешниот натпревар на својот Атлетико Мадрид на гости против Арсенал на клупата за резервни фудбалери.

Мечот и тоа како беше со негативен набој… А, еден од оние на кои не му се непознати судирите на терен е Диего Коста. Едноставно е незамисливо некој од неговиот тим да не се искара на терен, а тој да не се вмеша.

Токму поради тоа и камерите постојано го пратеа Коста. Во еден момент сите видоа дека има и добри сетила да „намириса“ жар на теренот… Шесто сетило за да намириса проблеми…. Видеото го потврдува токму тоа…

Се вчитува...