Холандија со честитка за Пандев за последниот натпревар за Македонија (ВИДЕО)

Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Горан Пандев денеска против Холандија ќе го одигра последниот натпревар во дресот со националните бои.

Пред почетокот на мечот капитенот на Холандија, Џорџињо Вајналдум му подари холандски дрес на нашиот капитен со бројот 122, што означува бројот на одиграни мечеви кои ги имаше капитенот во дресот со националните бои.

 

 

Се вчитува...