Хунтелар не играше, ама ептен се израдува на „Бернабеу“ (ФОТО)

Холандскиот фудбалер Клас – Јан Хунтелар своевремено го носеше дресот на Реал Мадрид, а ветеранот се врати на „Сантијаго Бернабеу“ како играч на Ајакс. не одигра ниту една минута на синоќешниот сензационален дуел, но затоа неверојатно многу се радуваше на триумфот на холандскиот тим. Хунтелар остана долго на теренот, се додека гледачите не си заминаа, а потоа урнебесно се радуваше.

Напаѓачот пред точно една деценија играше за Реал Мадрид, настапи на 20 натпревари и постигна осум гола.

Се вчитува...