И Амстердам ќе го паметиме по црвено-жолтата убавина (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ЕКИПА во Амстердам,

Роберт Спасовски (ФОТО)

Македонската фудбалска јавност и дефинитивно и Амстердам ќе го памети по црвено-жолтата убавина.

Само како продолжение на сета убавина која ја овозможи „Фалангата“ во Букурешт, и македонската дијаспора од Европа сервираше максимална поддршка за репрезентативците и на дуелот против Холандија на „Јохан Кројф арената“ во Амстердам, за што на крајот доби и благодарност од репрезентативците. Црвено-жолтата боја повторно го разубави настапот на националите на ЕВРО 2020, овековечена и низ објективот на ЕКИПА.

 

Се вчитува...