И Чурлинов со деби гол за репрезентацијата на Македонија (ВИДЕО)

По Милан Ристовски и Дарко Чурлинов го постигна дебитантскиот гол во дресот за Македонија откако во 76. минута стрелаше за 4-0 против Казахстан.

Повторно како и на голот на Ристовски, асистент беше Александар Трајковски кој на одличен начин ги разигрува своите помлади соиграчи.

 

Се вчитува...