И на Дончиќ некогаш не му оди: Шутна во публика и беше исфрлен од терен (ВИДЕО)

Словенечката ѕвезда во НБА лигата, Лука Дончиќ дефинтивно е прв претендент за дебитант на сезоната, а веројатно ќе биде и Ол-стар играч, но во поразот на неговиот Далас од Индијана беше комплено немоќен.

Фрустрациите ги истури шутирајќи го баскетот кон публиката со што ја заработи втората техничка на натпреварот и мораше да го напушти теренот. Претходно беше санкциониран за рекација на судиска одлука.

Се вчитува...