И од Брегалница со реакција на прозивките на Мирсад Јонуз: Никој ништо не ни ветил

По реакцијата од Шкендија, и ФК Брегалница се огласи со соопштение по прозивките од страна на поранешниот македонски селектор Мирсад Јонуз кој на прес-конференција на „Обединетите за фудбалот“ обвини дека штипјани имаат добиено ветување од ФФМ за опстанок во прволигашката конкуренција.

Соопштението од ФК Брегалница, онака како што е пристигнато во нашата редакција, нелекторирано, ви го пренесуваме во целост:

bregalnica reakcija 1bregalnica reakcija 2

Се вчитува...