И Перо Антиќ на куп-завршницата во Гевгелија (ФОТО)

Куп-завршницата во Гевгелија привлекува големо внимание од домашната кошаркарска јавност, па во ложата за првото полуфинале се појави и Перо Антиќ.

Нема дилеми за кого ќе навива, Антиќ е актуелен претседател на Гостивар и сигурно би сакал да го види овој клуб во големото финале.

На неколку метри од него во ложата седи актуелниот претседател на МКФ, Петар Наумоски, кого наскоро го очекува ново собрание во борбата за опстанок на чело на мак-баскетот.

Се вчитува...